A külföldi befektetési alapok némelyikének tetszett az OMV 32 ezer forintos ajánlatról szóló, szeptember 25-én közzétett szándéknyilatkozata, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének azonban már kevésbé. A PSZÁF 25 millió forintra, azaz mintegy 100 ezer euróra büntette az osztrák olajcéget, mivel szándéknyilatkozatnak nevezett levelét tiltott piacbefolyásolásnak minsítette. Ezt indoklásában fleg arra a tényre alapozta, hogy az OMV levelébl a 32 ezer forintos ajánlat idbeli korlátai nem voltak nyilvánvalóak (azaz mikor és meddig hajlandó 32 ezer forintot fizetni a Mol-részvényekért). Az OMV által támasztott feltételekrl, így a 10 százalékos szavazati korlát eltörlésérl és a 40 százaléknyi, a Mol-menedzsment által kontrollált részvénycsomag bevonásáról a felügyeleti indoklás szerint nem lehet tudni, hogy a bekövetkezésük esélye mekkora. Így miután a felügyelet az OMV-t megkérdezte, hogy a levelében foglaltak ajánlatnak minsülnek-e, a nemleges választ követen a lehetséges, 2-tl 100 millióig terjed bírságból 25 milliót rótt ki.
Az OMV lapunkhoz eljuttatott állásfoglalásában vitatta a bírság jogosságát, és azt ígérte, minden rendelkezésére álló jogi eszközt felhasznál a határozat ellen. A cég szerint a levélbl egyértelmen kitnik, hogy nem a piac befolyásolásának, hanem sokkal inkább átláthatóbbá tételének szándékával született.
A The Wall Street Journal egy másik cikke szerint az OMV-t idközben a PSZÁF büntetésén túl amerikai szankciók is fenyegethetik, ezek azonban nem a Mollal kapcsolatban, hanem egyes iráni befektetései miatt sújthatják. (Az OMV részvényeinek 9 százaléka van közvetlenül amerikai tulajdonban.) Korábban egyébként a Molt – ugyancsak az esetleges felvásárlás kapcsán hivatalból folytatott vizsgálat során – bizonyos adatszolgáltatási hiányosságok miatt egymillió forintra már megbüntette a PSZÁF.
