Az enyhén pesszimista európai befektetői hangulat ellenére a pozitív tartományban töltötte a hét utolsó kereskedési napját a BUX. Az index értéke stabilan emelkedett, nem sokkal a zárás előtt - a Mol piacán bekövetkező hirtelen megugrásnak köszönhetően - még 28 703 ponton is járt, a romló nemzetközi hangulat miatt azonban 28 413 pontra csúszott vissza, ami azonban még mindig 0,7 százalékos nyereségnek felelt meg. A Mol és az OMV között tovább zajló ütésváltások közepette a hazai olajcég jegyzése emelkedett, sőt nem sokkal a zárás előtt még 29 000 forintra is felugrott, az utolsó részvények pedig 1,2 százalékos pluszban, 28 500 forinton cseréltek gazdát.
Ennél is elégedettebbek lehettek a péntekkel a Richter befektetői, a részvény, talán a Raiffeisen vételi ajánlásának köszönhetően, 1,8 százalékkal, 37 605 forintra drágult. Az elemző az Egis kapcsán a korábbi vétellel szemben tartás ajánlást fogalmazott meg, az árfolyam pedig 22 990 forinton stagnált. A Magyar Telekom és az OTP ennél kisebb elmozdulást mutatott: előbbi 0,5 százalékkal, 980 forintra erősödött, utóbbi 0,2 százalékkal, 9555 forintra gyengült.
A kisebb papírok közül forgalom tekintetében kiemelkedett a Linamar, amelyből 616 millió forintnyi részvény cserélt gazdát, nagy részük a korábbi ajánlati áron, 3003 forinton. Több mint másfél százalékkal erősödött a Danubius, 1,8 százalékkal az FHB, a nap nyertese pedig a Phylaxia lett 5,4 százalékos felértékelődéssel. A Pannonplast piacán - a társaság pénteken mutatta be az új stratégiáját - szünetelt a kereskedés.
