BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A General Motors segítette a tőzsdéket

2007. szeptember 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Optimista hangulat uralkodott tegnap a nyugat-európai részvénypiacokon, a DAX 0,5 százalékkal hízott, miközben a CAC 0,8, az FTSE-100 pedig 0,6 százalékkal erősödött. A befektetők elsősorban a bankszektor szereplőit részesítették előnyben, arra számítanak ugyanis, hogy a Fed további kamatcsökkentéseket hajt végre a következő hónapokban. Erősödött a HBOS, köszönhetően a Goldman Sachs vételi ajánlásának, a Northern Rock felértékelődését pedig a bank felvásárlásáról érkező hírek segítették. Jól szerepeltek a közszolgáltatók is, ami elsősorban annak volt betudható, hogy a JPMorgan megemelte az E.On RWE-részvényeire vonatkozó célárát. A kedvező hírnek köszönhetően mindkét részvény árfolyama egy százalékot meghaladó mértékben drágult.
A tengerentúli befektetőket nem kedvetlenítette el a tartós fogyasztási javak megrendelésállományának vártnál nagyobb csökkenése, a főbb részvényindexek pluszból indultak, majd később tovább emelkedtek: a Dow 0,6, a Nasdaq 0,8 százalékos többlettel zárta a kereskedés első felét. Az optimizmus az emelkedő nyugat-európai börzemutatók mellett a General Motorsnak volt köszönhető, miután a United Auto Workers szakszervezet képviselői és a GM vezetősége megállapodásra jutott a szakszervezeti dolgozók bérezésével kapcsolatban. Az autógyártó részvényei július óta nem látott magasságokba emelkedtek, lapzártánkkor közel ötszázalékos pluszban cseréltek gazdát. A kedvező hírek a rivális Ford árfolyamát is segítették, a részvény több mint négy százalékkal drágult félidőre. Hasonló mértékben erősödött a Monsanto, a társaság ambiciózus bejelentést tett, miszerint az Egyesült Államokon kívüli piaci részesedésének ütemes emelkedésére számít

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet