BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ellentétesen mozdultak a blue-chipek

2007. szeptember 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hektikusan ingadozott tegnap a BUX, a pluszból startoló mutató a délelőtt folyamán - a főbb nyugat-európai indexekkel összhangban - veszített értékéből, majd egy rövid erősödés után ismét lefelé vette az irányt. A zárószakaszban a Molnak köszönhetően több mint 100 ponttal emelkedett az index értéke, így a stagnálást jelentő 27 393 ponton zárt. A kora délutáni 25 bázispontos kamatvágásnak látszólag semmilyen hatása nem volt az árfolyamokra.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a legnagyobb napon belüli mozgást a Magyar Telekom produkálta. Árfolyama a délelőtt folyamán egészen 994 forintig emelkedett, majd meredeken esett, az utolsó részvényekre már 970 forinton köttettek üzletek, ami 1,2 százalékos gyengülésnek felelt meg péntekhez képest. Ugyancsak estek a gyógyszerpapírok, a Richter és az Egis egyaránt 0,7 százalékkal gyengült, előbbi 36 825, utóbbi 22 720 forinton fejezte be a kereskedést. A Mol és az OTP befektetői nyereséget könyvelhettek el a nap végén, az olajrészvény több mint tízmilliárd forintos forgalom mellett 0,6 százalékkal, 26 970 forintra, a bankpapír 0,2 százalékkal, 9184 forintra javult.
A közepes kapitalizációjú részvényeket tömörítő Bumix 0,2 százalékkal, 3572 pontra erősödött. Ez elsősorban a Rábának volt köszönhető, a gépipari cég részvényei folyamatosan drágultak, a nap végén 4,4 százalékos pluszban, 2767 forinton állapodtak meg. Ugyancsak erősödött a Danubius és a Fotex, előbbi 1,6, utóbbi 0,5 százalékkal javult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet