A stagnálást jelentő 27 300 pont közeléből induló BUX értéke pénteken - elsősorban a Molnak köszönhetően - fokozatosan emelkedett, nem sokkal a zárás előtt több mint egyszázalékos pluszban is járt. Az amerikai piacok nyitását követően azután megerősödött az eladói oldal, a mutató 27 396 pontra csúszott vissza, ami azért még mindig 0,3 százalékos javulást jelentett.
A blue chipek közül a figyelem középpontjába ismét az olajpapír került, piaci pletykák szerint az OMV ismét felvásárlási szándékkal közelít a Mol felé, amit a magyar cég több fórumon is határozottan cáfolt. Az árfolyam - vélhetően az ismét felröppent pletykának köszönhetően - stabilan emelkedett, napi csúcsán 27 435 forinton is járt, ami több mint háromszázalékos erősödésnek felel meg. Innen fordult az irány, és az utolsó másfél órában ugyanilyen lendülettel esett a jegyzés, végül 18,5 milliárd forintos forgalom mellett 1,5 százalékos pluszban, 26 800 forinton állapodott meg. A másik három blue chip veszített értékéből, a legtöbbet a Magyar Telekom, árfolyama 1,1 százalékkal, 982 forintra süllyedt. A Richter és az OTP megúszta fél százaléknál kisebb eséssel, előbbi 0,1 százalékkal, 37 100 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 9170 forintra gyengült.
Rég látott érdeklődés mutatkozott a közepes kapitalizációjú papírok iránt, a Rába, az econet, a Fotex és a Synergon is egymilliárd forint fölötti forgalmat generált - többet, mint a Magyar Telekom. Az árfolyamok mind a négy papír esetében jelentősen emelkedtek, a kvartett nyertese az econet volt, közel nyolcszázalékos felértékelődéssel. Eredményes napot tudhattak magul mögött a Pannon-Flax tulajdonosai is, részvényük 7,6 százalékkal, 1100 forintra erősödött, miközben a Danubius kurzusa 2,6, a Genesisé pedig 1,9 százalékkal gyengült.
