Kedvezőtlen fordulatot hozott a Mol számára az a vizsgálat, amelyet az OMV-vel való harc megindulásakor kezdett a PSZÁF (amely a Mol korábbi tanácsadójának tevékenységét is vizsgálja), a felügyelet ugyanis egymillió forintos bírságot szabott ki a magyar cégre a vizsgálat akadályozása miatt. Az indoklásból kiderül, hogy a társaság az OMV elhíresült levelét (illetve az ahhoz kapcsolódó levelezést, amelyben a menedzsment egyetértését kérte ahhoz, hogy nyilvános ajánlattal megszerezhesse a cég irányítását), nem bocsátotta időben a PSZÁF rendelkezésére. A június 25-i keltezésű levelet - amelyről a nyilvánosság a Mol sajtótájékoztatója nyomán értesülhetett, de részletes tartalmát nem közölték - később (július 19-ét követően) a Mol eljuttatta a felügyelethez.
A két olajtársaság közötti harc újabb fejleménye volt pénteken az OMV állítólagos újabb levele, amelyben megint ajánlatot tett volna a Molra (a pletyka szerint 30 ezer forint körüli részvényárfolyamon). Bár a pletykát azonnal cáfolta mindként olajcég, az a tőzsdei árfolyam időleges megugrását eredményezte. A valóságot inkább Mol korábbi közleménye tükrözheti, amely az OMV egy hirdetésének fogalmazását kifogásolja. Az osztrák olajcég reklámjában a Mollal való együttműködését hirdeti, amit a Mol etikátlannak minősített és ellene minden illetékes fórumon kifogást emelt.
