A keddi 50 bázispontos amerikai kamatvágásnak köszönhetően a Wall Street után a távol-keleti, majd az európai részvénypiacokon is kinyíltak a pénztárcák, és a tőzsdemutatók lendületesen erősödtek. Nem volt ez másképp a hazai parketten sem, bár a BUX a kezdeti tekintélyes plusz egy részét visszaadta a délelőtt folyamán, később új erőre kapott, és a kétszázalékos erősödést jelentő 27 382 ponton zárt.
Egész Európában a bankszektor állt az élre, ennek megfelelően az összesen 23,8 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP is jókora pluszból indult. A lelkesedés később is kitartott, az utolsó részvények 9321 forinton cseréltek gazdát, ami 3,0 százalékos felértékelődésnek felelt meg. Szívesen vásárolták a többi blue chipet is, a Mol 2,2 százalékkal, 26 580 forintra, a Magyar Telekom pedig 1,6 százalékkal 965 forintra erősödött. Kisebb többletnek örülhettek a gyógyszerszektor befektetői, a Richter 0,5 százalékkal, 37 295 forintra, az Egis pedig 1,0 százalékkal, 22 850 forintra javult.
A kisebb papírok is kivették részüket az emelkedésből, igaz, az OTP-re jellemző optimizmus csupán a 623 millió forintos forgalmat generáló Pannonplast piacán volt megfigyelhető. Az új stratégia bejelentése előtt álló társaság részvényei ismét jelentősen drágultak, nap végén 9000 forinton állt a jegyzés, ami 3,5 százalékos erősödést takart. Ugyancsak aktívak voltak a Rába befektetői, az 542 millió forintos forgalom mellé 0,8 százalékkal, 2500 forintra emelkedő árfolyam társult. Erősödött még a Synergon és a Fotex, előbbi 0,9 százalékkal, 1714, utóbbi 1,3 százalékkal, 990 forintra, miközben az FHB árfolyama 0,3 százalékkal, 2040 forintra emelkedett. A Bumix végül 0,9 százalékkal, 3498 pontra erősödött.
