Újabb 300 milliárd forint értékű kibocsátási programot engedélyezett az OTP Jelzálogbanknak a PSZÁF. Ennek keretében az első papír jegyzése tegnap meg is kezdődött, a kínálat az egyéves, fix kamatozású jelzáloglevél lesz. A jegyzés szeptember 28-áig tart, a sorozat pedig 2009. szeptember 28-án jár le. A névleges kamat évi 6,5 százalék, az utolsó napon elérhető hozam adó előtt évi 6,48. Tegnap az Államkincstár fiókjaiban évi 6,48-6,59 százalékos hozammal kínáltak egy évnél valamivel rövidebb vagy hosszabb állampapírokat a lakosságnak.
