BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsan elromlott a hangulat a jelzálog miatt

2007. szeptember 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki amerikai erősödésnek nyoma sem volt a hét utolsó kereskedési napján az öreg kontinensen, a befektetőket egy újabb negatív hitelpiaci hír tette pesszimistává: a brit Northern Rock jelzálog-hitelező fizetési problémái miatt a Bank of Englandhez fordult segítségért. A borús hangulatot a BUX viszonylag jól bírta, a pluszból induló index végül 26 915 ponton állapodott meg, ami 0,6 százalékos gyengülést takart.
A vezető részvények a Mol kivételével gyengültek, a legjobban az OTP árfolyama esett. Az olajtársaság, amely kétmilliárd euró összegű kölcsön felvételét készíti elő, 0,2 százalékkal értékelődött föl, a részvények 25 510 forinton fejezték be a kereskedést. Valamivel 9400 forint fölött forgott az OTP az első percekben, majd a nyugat-európai szektorhangulatnak megfelelően meredeken esni kezdett a kurzusa. Az amerikai nyitás után valamelyest javuló hangulatban némileg korrigált a jegyzés, de a 9251 forintos záróár így is 1,3 százalékos esést takar. A Magyar Telekom és a Richter részvényesei ennél kisebb veszteséggel megúszták, előbbi egy százalékkal, 963 forintra, utóbbi 0,8 százalékkal, 37 200 forintra süllyedt.
Jelentős forgalmat bonyolítottak a Fotex és a Pannonplast piacán, előbbi minden bizonnyal az ING 1291 forintos célár melletti vételi ajánlásának, utóbbi egy nagyobb kötésnek volt köszönhető. A jelentős érdeklődés mellé - mindkét részvény nagyobb értékben forgott, mint a Richter vagy a Telekom - 1,7 és 1,2 százalékos erősödés, valamint 998 és 8198 forintos záróár társult. A Synergon közel egy százalékkal erősödött, míg az Egis 2,4 százalékkal, 22 265 forintra értékelődött le.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet