A Budapesti Értéktőzsdén - összhangban a nyugat-európai börzékkel - főleg a negatív tartományban jártak az árfolyamok délelőtt, majd a déli harangszó után fokozatosan érkeztek a vevők. A BUX index kora délután már stabilan emelkedett, és az utolsó félóra megnövekedett eladói nyomása ellenére 27 084 ponton zárt, ami 0,5 százalékkal haladta meg az egy nappal korábbit.
A vezető részvények a Mol kivételével erősödni tudtak, a jelek szerint az olajpapír piacán nem élesztette fel a felvásárlási spekulációt a Lukoil alelnökének londoni interjúja, miszerint szívesen megvennék a Molt. A részvény 3,7 milliárd forintos forgalom mellett 25 455 forinton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos gyengülést jelentett. A legjobban a Magyar Telekom teljesített: a papír a délelőtt jelentős részét 960 forinton töltötte, a délutáni vevők azonban zárásra 973 forintig emelték az árfolyamát, ezzel 1,8 százalékos napi nyereséget hozva össze. Ugyancsak eredményes napot zártak a gyógyszerpapírok: a Richter egy százalékkal, 37 495 forintra, az Egis 3,2 százalékkal, 22 800 forintra erősödött. Az OTP piacát sem kerülték el a délutáni vevők, ennek köszönhetően napközben egészen 9500 forintig erősödött, és bár a hajrában kissé csökkent, a 9371 forintos záróár még így is 0,3 százalékos többletet jelentett.
A kisebb részvények között továbbra is a Pannonplast állt az élen, a részvény vélhetően a közelgő új stratégiával kapcsolatos optimizmusnak köszönhetően mintegy 260 millió forintos forgalom mellett 3,8 százalékkal, 8099 forintra javult. Hasonló mértékben drágult a Fotex, 3,6 százalékkal, 981 forintra erősödött, miközben a Danubius három százalékkal, 9500 forintra gyengült.
