A tőzsdei társaságok tájékoztatásáról, hitelességéről, transzparenciájáról készült éves felmérés szerint a magyar cégek átláthatóságának romlása folytatódik, 2007-ben mintegy 7 százalékkal csökkent a vizsgált vállalatok átlagos megítélése 2006-hoz képest - írja a portfolio.hu. Miközben tavaly a Mol működését ítélték ebből a szempontból a legjobbnak, az olajcég megítélése brutálisan romlott, teljesítménye most a tizenegyedik helyre volt elegendő. Az első hely a Magyar Telekomé lett. A felmérésben szereplő 19 cégből hétnek romlott a megítélése, kilenc társaságé javult. A legnagyobb fejlődést a Pannonplast produkálta.
