BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Lukoil megvenné a Molt

2007. szeptember 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Lukoil megvenné a Molt, az OMV-t és a lengyel olajcégeket is - nyilatkozta tegnap londoni interjújában a Lukoil alelnöke, Leonid Fedun. A Reuters híradásából kiderült, hogy az orosz olajóriás szívesen vásárolna mind Lengyelországban, mind Ausztriában, sőt Magyarországon is finomító társaságokat. Ezt Fedun azzal indokolta, hogy ezek az országok cége természetes piacai, az érintett országok protekcionizmusa azonban nem engedi, hogy felvásárlóként felléphessenek. A nyilatkozat legérdekesebb része, hogy a korábban a Lukoil már megpróbálkozott az OMV megvásárlásával is, de a politikai ellenállás miatt azonnal meg is kellett hátrálnia. Megpróbáltuk, de semmi megértéssel nem találkoztunk - jelentette ki az alelnök. A Mollal már nem is próbálkoznak, hiszen az OMV példájából látják, hogy a magyar kormány sem fogadná pozitívan a közeledést.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet