Szeptember 10-étől október 12-éig tart a K&H Fix Plusz 21 nevű garantált alap jegyzési időszaka. Az új konstrukció teljesítménye ázsiai részvénypiacoktól függ majd, az MSCI Taiwan, az MSCI Singapore Cash, a Hang Seng Index, a Hang Seng China Enterprises és a Nikkei 225 egyenlő arányban alakítja ki. Az ügyfelek részesedése a kosár növekményéből 70 százalék, a maximumhozam szintúgy (ez évi 18,97 százalék az alapkezelő számítása szerint). Ez azt jelenti, hogy a maximális hozam akkor jár, ha az öt index emelkedésének átlaga eléri a 100 százalékot a hároméves futamidő alatt. A hároméves államkötvény évi 7,2 százalékos referenciahozamát pedig 33,1 százalékos átlagos indexemelkedés termelné ki, kereken három évvel számolva, bár a tényleges futamidő ennél majdnem másfél hónappal hosszabb, a kifizetés ugyanis 2010. november 24-én kezdődik.
A biztonságra vágyóknak az alap fix 12 százalékos (az alapkezelő szerint évi 3,78 százalékos) minimális hozamot is kínál, valamint a jegyzési időszak alatt évi 6,5 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárfolyamot. Számításaink szerint a jegyzési időszak utolsó napjától a kifizetés kezdetéig a minimális hozam évi 3,70, a maximális pedig évi 18,54 százalék.
