BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kapkodták el a befektetők

2007. szeptember 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi devizapiaci események kapcsán alacsony forgalomról és alig mozgó árfolyamokról lehet beszámolni, úgy tűnik, a mogorva időjárás a befektetőket is elkedvetlenítette. Az eurót kevéssel a nyitás után ott jegyezték, mint kedden késő délután, azaz 255,50 forint közelében. Később némileg gyengült a forint, és a közös európai deviza 255,80-ig emelkedett, a 256 forintos ellenállást azonban nem tudta áttörni. Az ING devizakereskedője elmondta: hacsak nem jön valami jelentősebb hír, akkor valószínűleg a következő napokban is marad a nyugodt kereskedés. A dollár erősödött, forintban mért jegyzése az egy nappal korábbi 187,40 forintról 188,30 forintra emelkedett késő délutánra.
A hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett és végül elfogadott 25 milliárd forintos mennyiségre 65,9 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. A hozamok 7,47 és 7,54 százalék között szóródtak, az átlag 7,49 százalék volt, ami a keddi másodpiaci referenciahozamot kilenc bázisponttal haladta meg. Az állampapírok másodpiacán kismértékű hozamemelkedés történt, ennek mértéke a három hónapos benchmark esetében három, a hat hónaposnál hét bázispont volt, míg éven túl 1-2 bázisponttal mentek föl a mutatók.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet