Eséssel indult a kedd az európai részvénypiacokon, amiből a Budapesti Értéktőzsde sem maradhatott ki. Később valamelyest javult a hangulat, a hosszú hétvége után kinyitó amerikai piacok optimizmusának köszönhetően pedig egészen 27 446 pontig emelkedett a BUX, ami 1,4 százalékos erősödést jelentett.
Az index többletéhez mindegyik blue chip hozzájárult, legjobban a Richter szerepelt: a negatív tartományból startoló gyógyszergyártó árfolyama folyamatosan emelkedett, a reggel még 36 215 forinton is megforduló papír 37 750 forinton végzett, ami 3,4 százalékkal haladta meg a hétfői záróárat. Meredek zuhanással indult a nap a Mol piacán, később azonban fordult a tendencia, és a jegyzés ugyanilyen lendülettel emelkedett: az utolsó részvények 26 515 forinton cseréltek gazdát, ami 1,2 százalékos felértékelődést takart. Hasonlóan festett az OTP napon belüli grafikonja, a délelőttöt a negatív tartományban töltő, 8,7 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankrészvény 9448 forinton végzett, 0,8 százalékot hozzátéve ezzel a hétfői záróértékéhez. A folyamatosan javuló hangulatnak köszönhetően a Magyar Telekom is a pozitív tartományban fejezte be a kereskedést, a 952 forintos nap végi jegyzés 1,5 százalékos erősödést takart.
A közepes kapitalizációjú részvényeket tömörítő Bumix 0,9 százalékkal, 3426 pontra hízott, ami elsősorban a Rábának és a Pannonplastnak volt köszönhető: előbbi 2,9 százalékkal, 2490 forintra, utóbbi 4,4 százalékkal, 7520 forintra drágult. Örülhettek a 8,1 százalékkal dráguló BIF, és a 6,5 százalékkal felértékelődő Humet tulajdonosai is, miközben a nap vesztesei az Exbus és a Forrás osztalékelsőbbségi részvények voltak, megközelítőleg kétszázalékos mínusszal.
