BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúzott a forint délelőtt

2007. augusztus 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerda esti 257,20 forint után tegnap reggel 256,50 forinton jegyezték az eurót, majd később egészen 254,70 forintig gyengült a kurzusa. A délelőtti események mögött az ING devizakereskedője szerint alapvetően globális okok álltak, jelesül az euró erősödött a jennel szemben, és a New York-i parketteken is jó volt a hangulat. Később a jegyzés némileg emelkedett, délután négykor alacsony forgalmú kereskedést követően 255,50 forinton állt. A legvalószínűbb forgatókönyv szerint a hét utolsó munkanapján is maradhat az alapvetően sávos kereskedés, a hétfői napra pedig ez hatványozottan igaz lehet, tekintettel az amerikai szünnapra - mondta a szakember. A dollár jegyzése 187,50 forinton állt késő délután, szemben a 188,20 forintos szerda esti értékkel.
Csökkenő hozammal zárult az öt- és tízéves kötvények aukciója. A rövidebb futamidejű instrumentumok esetében a meghirdetett 45 milliárdos mennyiségre 71,8, a tízéves papírokból felkínált 40 milliárd forintos csomagra pedig 87,3 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot a befektetők. Az átlaghozam 7,00 és 6,79 százalék lett, ami 10, illetve 7 bázisponttal marad el a szerdai másodpiaci benchmarktól. Az állampapírok másodpiacán a két bázisponttal emelkedő hat hónapos mutató kivételével lefelé tartottak a referenciahozamok, a süllyedés mértéke 3-8 bázispont volt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet