A fontosabb amerikai indexek keddi tetemes, több mint kétszázalékos esése után az európai piacokon is eladói nyomással indult a nap, a hangulat azonban már az első percekben javulni kezdett. A BUX is a megközelítőleg kétszázalékos veszteséget jelentő 26 300 pont közeléből startolt, az amerikai piacok délutáni nyitásakor pedig már a pozitív tartományban járt. A napot
26 816 ponton zárta, ami minimális nyereséget takart.
A vezető részvények közül leginkább a 10,8 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP és az 5,6 milliárdos forgalmat generáló Mol piacán volt tetten érhető a napközbeni fordulat. A bankrészvény reggel 8810 forinton is megfordult, az utolsó papírok azonban már 9000 forinton cseréltek gazdát, igaz, ez az árfolyam is mintegy 0,6 százalékkal múlta alul az előző napi záróárat. A Mol kurzusa
26 300 forint közeléből indulva késő délutánra 27 300-ig emelkedett, a zárószakaszban kialakult 27 240 forintos árfolyam 1,3 százalékos erősödés keddhez képest. A Magyar Telekom és a Richter a negatív tartományban töltötte a napot, jegyzésük egy szűk sávban mozgott, előbbi egy százalékkal, 900 forintra, utóbbi 1,1 százalékkal, 35 600 forintra gyengült.
A kisebb cégek között szép számmal akadtak nagy elmozdulást produkálók, a skála két szélét a 16,8 százalékkal dráguló Forrás és a keddi szárnyalás után limittel, közel húsz százalékkal zuhanó Exbus foglalta el. Jelentős, közel 400 millió forintos forgalom mellett 2,6 százalékkal, 2350 forintra drágult a Rába, miközben a Synergon 1,2 százalékkal, 1698 forintra, az Egis árfolyama 0,7 százalékkal, 21 950 forintra emelkedett. A nyertesek táborát gyarapította a Humet és a Phylaxia is, 3,5, illetve 5,6 százalékos felértékelődéssel.
