A hétfői erősödést követően tegnap gyengült a forint, az euró jegyzése 256,60-ról indult, majd délutánra 257,40-ig emelkedett, ami jó egyforintos elmozdulást jelentett az előző, 256,30-as záróárhoz képest. Az ING devizakereskedője szerint a normál piaci folyamatok mellett különösebb magyarázattal nem lehet szolgálni a forintgyengülés kapcsán, s vélhetően ma is marad a sávos kereskedés, melynek két széle 256 és 259,50 forint lehet. A dollár jegyzése 188,30-ra emelkedett, szemben a hétfő esti 187,70-nel.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 20 milliárd forintos csomagra 87,1 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, melyből az ÁKK a tervnek megfelelően fogadott el. A hozamok 7,55 és 7,61 százalék között szóródtak, az átlag 7,59 százalék volt, ami kilenc bázisponttal haladta meg a hétfői másodpiaci referenciahozamot.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró 412,4 milliárd forintos mennyiséggel szemben 561,6 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,75 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 793,8 milliárd forintról 943,1 milliárd forintra nő. Az állampapírok másodpiacán az egy bázisponttal süllyedő 15 éves és a stagnáló 3, illetve 12 hónapos lejáratok kivételével emelkedtek a benchmarkok, ennek mértéke 1-5 bázispont volt.
