BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól jöttek a makroadatok

2007. augusztus 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jellemzően a negatív tartományban kezdtek a nyugat-európai részvényindexek, később azonban fokozatosan javult a hangulat, a CAC 0,8, az FTSE-100 0,4 százalékkal erősödött, miközben a DAX stagnált.
A javulás elsősorban a vártnál jobb amerikai makroadatoknak volt köszönhető: a befektetők előbb a tartós fogyasztási javak megrendelésállományának vártnál magasabb növekedéséről szóló adatnak, majd az újlakás-eladások emelkedésének örülhettek. Mindkettő arra enged következtetni, hogy a másodlagos jelzálogpiac problémái nem okoznak súlyos károkat az amerikai gazdaság más területein. Ennek megfelelően erősödtek az amerikai gazdaság teljesítményétől nagyobb mértékben függő társaságok, úgymint a Lafarge és a Royal Philips Electronics. Ugyancsak emelkedtek az olajpapírok, ami az energiahordozó drágulásának a következménye, miközben a bányatársaságok felminősítéseknek köszönhették felértékelődésüket. A BNP bejelentette, hogy hamarosan újraindítja a forgalmazást annál a három alapjánál, amelyeket még augusztus 7-én fagyasztott be - a részvény ennek ellenére megközelítőleg egyszázalékos veszteséggel végzett.
Nem mutattak határozott irányt a kereskedés elején a főbb tengerentúli részvényindexek, az ingatlanpiaci adatnak köszönhetően azonban fokozatosan érkeztek a vevők, és nap végén a Dow már 1,1, a Nasdaq pedig 1,4 százalékos többletet mutatott. Az emelkedés élén a házépítők álltak, de jól teljesítettek az energiaszektor szereplői is, a szektor zászlóshajója, az Exxon Mobil például több mint két százalékkal értékelődött föl. Drágult a Gap is, miután a kiskereskedelmi lánc a várakozásokat meghaladó negyedéves eredményt tett közzé.
Jelentősen gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3680-ig emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet