A BUX a pénteki nap jelentős részét a negatív tartományban töltötte, enyhe mínuszban. A mutató a zárás előtti percekben lépett a zöld zónába, miután a vártnál jobb amerikai ingatlanpiaci makroadat egész Európában vásárlásra ösztönözte a befektetőket. Záráskor 26 862 ponton, 0,5 százalékos nyereséggel állt az index.
A vezető részvények közül a legnagyobb elmozdulást a Magyar Telekom mutatta, ami jelentősebb hír hiányában alighanem azzal indokolható, hogy a monetáris tanács hétfői kamatdöntő ülése előtt többen arra spekuláltak, hogy a testület nem változtat az irányadó kamatszinten - az elemzők többsége egyébiránt tartást várt. A telekompapírok magasnak mondható, közel ötmilliárd forintos forgalom mellett 2,6 százalékkal, 906 forintra gyengültek. A negatív tartományból, 8900 forintról indult az OTP árfolyama - a bankrészvényre vonatkozó célárát az Erste 11 600 forintról 11 000 forintra mérsékelte -, a papír ezután folyamatosan drágult, majd a kedvező amerikai adat megjelenése után egészen 9148 forintig emelkedett. Ezután kismértékű visszaesés következett, az utolsó részvények az 1,1 százalékos erősödést jelentő 9099 forinton cseréltek gazdát. A Mol jegyzése is megugrott a kereskedés végén, a 26 945 forintos záróár egyszázalékos javulást jelentett. A Richter ugyanekkora pluszban, kereken 36 000 forinton végzett, miközben az Egis 0,5 százalékkal, 21 990 forintra esett.
A negyedelt Phylaxia 210 millió forintos forgalom mellett 39 forinton fejezte be a kereskedést, szemben a 146 forintos csütörtöki záróárral. Nagyot esett a szerdán húsz százalékkal dráguló TvNetWork, a részvény 6,7 százalékkal lett olcsóbb, míg a Genesis értékének három százalékát veszítette el. A nap nyertese a Humet és az Exbus volt, előbbi 2,9, utóbbi 2,2 százalékkal erősödött.
