BUX 139897.12 0,2 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőt gyűjtött a forint

2007. augusztus 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alacsony forgalom mellett indult a kereskedés a bankközi devizapiacon, reggel 261,50 forintig emelkedett az euró jegyzése, de rövid időn belül megfordult a tendencia, és a forint erősödni kezdett. Délután 258 közelébe süllyedt a kurzus, szemben a kedd esti, 261 forint körüli árfolyammal. Kereskedők szerint az elmúlt két hét után mindenki kivár, a legközelebbi, esetleg befolyásoló esemény a jövő hétfői MNB-kamatdöntés lehet, bár a piac kiárazta a korábbi, 25 bázispontos vágási várakozásokat. Amennyiben a monetáris tanács mégis lazítana, úgy nem kizárt, hogy 265 forint fölé is erősödne az euró, de traderek szerint nagyon nehéz lenne hitelt érdemlően indokolni a csökkentést. Hozzátették, hogy mint az elmúlt napokban, a közeljövőben is a nemzetközi hangulat irányítja majd az itthoni eseményeket, a volatilitás pedig magas maradhat. A dollár is gyengült, a keddi 193,50 után tegnap késő délután 191,80 forintot kellett adni egy tengerentúli fizetőeszközért.
Négy és félszeres lefedettség mellett keltek el a hat hónapos diszkontkincstárjegyek a tegnapi aukción, az ÁKK által meghirdetett, 25 milliárdos mennyiségre 112,5 milliárd forintos ajánlat érkezett, az elfogadott mennyiséget azonban 20 milliárdra csökkentette az ÁKK. A hozamok 7,54-7,61 százalék között szóródtak, a 7,60 százalékos átlag megegyezik a keddi másodpiaci benchmarkkal. A keddihez hasonló forgatókönyv volt érvényben szerdán is az állampapírok másodlagos piacán: az éven túli lejáratok 2-6 bázisponttal csökkentek, míg éven belül a hat hónapos benchmark 5 bázispontos apadása mellett a három hónapos 7, az egyéves 10 bázisponttal került lejjebb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet