BUX 139897.12 0,2 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét gyengült a forint

2007. augusztus 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői szünnapon - bár viszonylag széles sávban mozgott az euró forintjegyzése - tulajdonképpen semmi különös nem történt, kedden reggel azonban határozottan gyengülni kezdett a forint. Az euró árfolyama 259 forintról indult, késő délután pedig már 261 forint közelében járt. Az ING devizakereskedője kérdésünkre elmondta, hogy a piaci szereplők a pénteki Fed-döntés utáni optimizmusból kezdtek felébredni, a diszkontráta leszállítása csak átmenetileg nyugtatta meg a piacokat, az alapvető gondok továbbra sem oldódtak meg. A dollárt 193,20 forinton jegyezték délután, szemben a múlt hét péntek esti 191 forintos árfolyammal. A három hónapos diszkont kincstárjegyek aukcióján az ÁKK által meghirdetett 25 milliárdos mennyiségre 81,5 milliárd forintos ajánlattömeggel válaszoltak az elsődleges forgalmazók. Az elfogadott hozamok 7,55-7,65 százalék között szóródtak, a 7,62 százalékos átlag a múlt pénteki másodpiaci benchmarkot 4 bázisponttal múlta felül. Az állampapírok másodpiacán az éven túli lejáratok esetében 1-6 bázispontos csökkenés történt, míg a rövid oldalon vegyes mozgások voltak tapasztalhatók: a három hónapos referenciahozam 8 bázisponttal süllyedt, a hat hónapos ugyanilyen mértékben, az egyéves pedig két bázisponttal emelkedett.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a ma lejáró, 512,6 milliárd forintos mennyiséggel szemben csupán 381,5 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,75 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 924,9 milliárd forintról 793,8 milliárd forintra esik.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet