A Fed döntése, miszerint 50 bázisponttal, 5,75 százalékra csökkentette a diszkontrátát, megmozgatta a pénz- és tőkepiacokat. A péntek reggel 262,5-ig gyengülő forint a régiós devizákkal párhuzamosan erősödni kezdett, és az árfolyam egészen 257,5-ig szaladt fel. A napközben 196 felett is megforduló dollár a nap végére 191 környékére gyengült. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a döntés megnöveli ugyan a likviditást, az amerikai ingatlanpiac problémáit azonban nem szünteti meg. Ennek megfelelően nem számít arra, hogy egy csapásra megoldódnak a gondok, és az euró jegyzése visszatér a 245 forinthoz. A hétfői illikvid piacon az euró árfolyama 259 fölé emelkedett.
