Novemberben újra napirendre kerülhet a Mol és az OMV közötti baráti egyesülés – legalábbis Martin Bartenstein osztrák gazdasági miniszter szerint, aki az osztrák Kurier szerdai számában nyilatkozott arról, hogy a november 29-re tervezett második közös osztrák–magyar kormányülésen ez téma lehet. Az osztrák kormány maximálisan támogatja az OMV-t céljai elérésében és a miniszter számára felfoghatatlan, hogy a Mol miért áll ellen ennek a törekvésnek – jelentette az MTI. A Mol eközben töretlenül vásárolja saját részvényeit. Augusztus 14-én újabb 120 ezer darabot vett 26 178 forintos áron, amivel összesen 7 millió 710 ezer 848 részvényt tart már a birtokában.
