BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrák nyilatkozat az OMV–Mol-ügyben

2007. augusztus 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben újra napirendre kerülhet a Mol és az OMV közötti baráti egyesülés – legalábbis Martin Bartenstein osztrák gazdasági miniszter szerint, aki az osztrák Kurier szerdai számában nyilatkozott arról, hogy a november 29-re tervezett második közös osztrák–magyar kormányülésen ez téma lehet. Az osztrák kormány maximálisan támogatja az OMV-t céljai elérésében és a miniszter számára felfoghatatlan, hogy a Mol miért áll ellen ennek a törekvésnek – jelentette az MTI. A Mol eközben töretlenül vásárolja saját részvényeit. Augusztus 14-én újabb 120 ezer darabot vett 26 178 forintos áron, amivel összesen 7 millió 710 ezer 848 részvényt tart már a birtokában.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet