BUX 139790.58 0,12 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmaradt a BUX Európától

2007. augusztus 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyorsjelentésdömping és a nyugat-európai indexektől elszakadó BUX jellemezte a tegnapi napot. Az irányadó mutató a reggeli mínuszos kezdés után nyugati társaival ellentétben nem tudott érdemben emelkedni, ami vélhetően a várakozásokat jelentősen alulmúló, mindössze 1,4 százalékos gazdasági növekedésről megjelenő hazai makroadatnak volt betudható. A kereskedést 27 485 ponton zárta a mutató, ami 1,4 százalékos veszteséget takart.
A blue chipek sorában utolsóként az OTP tette közzé második negyedéves gyorsjelentését, ebben lényegében a várakozásoknak megfelelő számok olvashatók. A jegyzés ennek ellenére a negatív tartományban járt, az utolsó papírok 2,4 százalékos mínuszban, 9676 forinton cseréltek gazdát. A Mol ugyancsak jókora veszteséget szenvedett el, értéke 1,8 százalékkal, 26 175 forintra csökkent, miközben a Richter 37 800 forinton stagnált, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékkal, 940 forintra gyengült.
A Rába negyedéves számai nem tartalmaztak különösebb meglepetést, a gépgyártó árfolyama 1,8 százalékkal, 2250 forintra emelkedett. Nem mozgatta meg a Fotex piacát a jelentés, a részvény kurzusa 0,9 százalékkal, 1015 forintra gyengült. Eladással reagáltak viszont az invesztorok az áramszolgáltatók számaira, az Elmű 4,5 százalékkal, 32 000 forintra, az Émász 3,9 százalékkal, 24 950 forintra süllyedt. Jelentősen, mintegy 2,5 százalékkal esett a Pannonplast jegyzése, a nap nyertese címet pedig a Phylaxia szerezte meg, több mint hatszázalékos felértékelődéssel.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet