Történetükben először osztalék-előrejelzéseket tett közzé az Elmű és az Émász menedzsmentje, a várakozásoktól azonban mindkettő messze elmarad. Az Elmű esetében igazán drasztikus a változás, a legnagyobb áramszolgáltató profitja ugyanis a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva 33 százalékkal esett. A gyorsjelentés a korábbi 2500 forintos osztalékhoz képest 20-30 százalékos elmaradást jelez előre, ami 1750–2000 forintos osztalékszintet jelent. A részvény 2003 óta nem fizetett ilyen alacsony osztalékot.
Az Émász részvényenkénti eredménye közel négyszeresére emelkedett és az osztaléknál is pozitív várakozás, 20 százalékos emelkedés szerepel a gyorsjelentésben. Ez a tavalyi 1300 forint után azonban csupán 1560 forintot jelent, ami a minimális számú elemzői előrejelzéshez képest – áprilisban még kétezer forintos osztalékvárakozás is megjelent – szintén igen nagy elmaradás.
Mindkét áramszolgáltatónak jelentősen nőtt az árbevétele, az Elműé 27,4, az Émászé 32,3 százalékkal. Ez a két áremelésen túl annak volt köszönhető, hogy a szabadpiaci árak emelkedése miatt nagyszámú fogyasztó tért vissza a közüzemi elszámolásba. Így az Elműnél közel 20, az Émásznál több mint 11 százalékkal nőtt az értékesített gigawattórák száma. A részvények osztalékát és ezen keresztül árfolyamát ennek ellenére valószínűleg döntően a tavaly bevezetett kompenzációs alappal szemben fennálló pozíció fogja meghatározni. Ez az Elmű esetében egyértelműen negatív, ugyanis 4,676 milliárd forintot fizetett be, míg az Émász, amely befizető és kedvezményezett is egyben, 2,2 milliárd forinthoz jutott az alapból.
