A nyugat-európai részvényindexek emelkedése a Budapesti Értéktőzsdére is optimizmust csalt, hétfőn már nyoma sem volt a múlt hét második felét jellemző ideges befektetői hangulatnak. A BUX index a napot a pozitív tartományban töltötte, értéke 27 884 pont volt a kereskedés végén, ami 1,3 százalékkal haladta meg a pénteki zárószintet.
A blue chipek közül a Richter tűnt ki, a gyógyszergyártó erősödését az általános jó hangulat mellett az Erste felminősítése is segítette: az elemző 46 ezer forintos egyéves célár mellett vételre ajánlotta a gyógyszerpapírt. A kedvező hír nyomán a jegyzés folyamatosan emelkedett, záráskor 37 795 forinton állt, ami 4,3 százalékos drágulásnak felelt meg. Ugyancsak drágult az OTP, a bankrészvény 1,9 százalékkal, 9910 forintra javult. Nem telt ilyen eredményesen a nap a Magyar Telekom és a Mol piacán, előbbi 1,5 százalékkal, 942 forintra gyengült, az utóbbi pedig iránytalan kereskedést követően 0,5 százalékkal, 26 640 forintra drágult. Az olajrészvény kapcsán érdemes megemlíteni, hogy „csupán” tízmilliárd forint értékben cserélt gazdát, ami a sajátrészvény-vásárlások csökkenő volumenét sejteti.
A kisebb részvények többnyire drágultak, a Fotex például 3,3 százalékkal, 1024 forintra, a Rába 1,4 százalékkal, 2210 forintra, a Pannonplast pedig 2,4 százalékkal, 6797 forintra javult. Még ennél is jobban jártak az econet részvényesei, akik egy nap alatt valamivel több mint négyszázalékos értéknövekedést könyvelhettek el.
