BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Névértéken emel tőkét az Exbus

2007. augusztus 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tőzsdei árszint (130–132 forint) alig 43 százalékán, 56 forinton tervezi alaptőkéjének növelését az Exbus Nyrt. – derül ki a társaság igazgatósága által közzétett közgyűlési előterjesztésekből. A tavaly februárig NABI néven autóbuszokat gyártó, azóta – némi kezdeti bizonytalankodás után – mind határozottabban tőzsdei befektetéseket végző társaság idén februárban már emelte zárt körben, 20 százalékkal tőkéjét, az akkori névértéken, 112 forinton. Márciusban az éves közgyűlés a tőke leszállításáról döntött, a részvények névértéke 112 forintról 56 forintra változott.
Az augusztus 27-ére összehívott rendkívüli közgyűlés napirendjén a 310,8 milliós jegyzett tőke 150 százalékának megfelelő emelés szerepel. Mint az előterjesztésből kiderült, ezt az igazgatóság 56 forinton kívánja végrehajtani, úgy, hogy a meglévő részvényesek (a javaslat szerint mindazok, akik augusztus 31-én szerepelnek a társaság Keler által vezetett részvénykönyvében) minden két részvényük után három új részvényt jegyezhetnek. Az elővételben le nem jegyzett részvényeket a javaslat szerint a júliusi nyilvános ajánlatot is jegyző Földvári Gábor it-tag és Korányi Tamás it-elnök (egyben lapunk főszerkesztője, az Exbus 33,1 százalékos tulajdonosa) jegyezheti le egyharmad–kétharmad arányban.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet