A múlt hét utolsó két napjának pánikhangulata után hétfőn felfelé indultak az öreg kontinens tőzsdeindexei, és a pozitív tendencia egészen zárásig kitartott: a DAX 1,8 a CAC 2,2, az FTSE–100 pedig 3,0 százalékos többletet ért el. Hétfő délelőtti tenderén az ECB 47,7 milliárd eurónyi gyorshitelt adott a bankoknak, ezzel együtt jelezte, hogy a pénzpiacok kezdenek megnyugodni. Ezt az is bizonyítja, hogy a Fed már csupán 2 milliárd dollárnyi pluszforrást biztosított nekik. A figyelem középpontjában továbbra is a pénzügyi cégek álltak, miután a szektort a Morgan Stanley alulsúlyozásról felülsúlyozásra minősítette föl. Az emelkedést a több mint három százalékkal dráguló Axa és a Credit Suisse vezette, de jól szerepelt a Deutsche Bank is, ahol a beruházási részleg tanácsadója a Fedet korábban 18 évig irányító Alan Greenspan lesz. Jelentősen drágultak a bányatársaságok, köszönhetően az emelkedő fémáraknak.
A tengerentúlon is erősödéssel telt a kereskedés első fele, amit a vártnál jobb júliusi kiskereskedelmi eladások és kedvező vállalati hírek segítettek. A befektetők örültek a Goldman Sachs bejelentésének, miszerint az egyik jelentős veszteséget elszenvedő hedge fundjába külső befektetőkkel karöltve hárommilliárd dollárt invesztál. A hírre fölfelé indultak a bankrészvények, a Bear Stearns több mint kettő, a Bank of America egyszázalékos többletet mutatott késő délután. Erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3630-on állt lapzártánkkor.
