A hitelezési és likviditási válság miatti félelem pénteken sem csitult, a felerősödő félelmek miatt a befektetők minden kockázatosabb eszköztől szabadultak, ami természetesen a forintot is negatívan érintette. Az euró reggel 252,50 forintnál állt, majd délutánra egészen 253,70-ig jutott a jegyzés. Kora este 253 forint körül jegyezték a közös európai devizát, szemben az egy nappal korábbi 250 forinttal. A dollár szintén erősödött, egy zöldhasúért a csütörtök esti 182,5 forint után pénteken 185,20-at kellett adni a bankközi devizapiacon.
Amint Geszti Pál, az ING devizakereskedője hangsúlyozta, a forint sorsa attól függ, hogy elmélyül-e vagy megoldódik a tengerentúlról indult, de mára Európát is elérő hitelezési válság. Rosszabb esetben, ha nem sikerül rövid időn belül helyreállítani a rendet, akkor egy jelentősebb forintgyengülés sem zárható ki – mondta, hozzátéve: pontos számokat egyelőre könnyelműség lenne mondani.
Az állampapírok másodpiacán is jókora hozamemelkedés történt. A három hónapos benchmark 17, a hat hónapos 10, az egyéves 5 bázisponttal ment föl, miközben éven túl 7—12 bázispontos megugrás történt.
