BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankszektor vezette az esést

2007. augusztus 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem enyhültek a hét utolsó kereskedési napján sem az amerikai jelzálogpiac megroppanása miatt kialakult befektetői aggodalmak, sőt az amerikai részvénypiacok csütörtöki zuhanása megalapozta a pénteki lejtmenetet. A főbb részvényindexek kontinensszerte pirosba borultak, a BUX 1,9 százalékos mínuszban,
27 520 ponton állapodott meg.
A tíz legnagyobb forgalmat generáló papír mindegyike veszített értékéből, a vezető részvények közül a legrosszabbul az OTP szerepelt. A nemzetközi hangulatváltozásra talán leginkább érzékeny blue chip 16 milliárd forint értékben cserélt gazdát, jegyzése 9725 forinton állt nap végén, ami 3,1 százalékos esést takart. Nem jártak sokkal jobban a Richter befektetői sem, a gyógyszergyártó 2,3 százalékkal, 36 250 forintra gyengült. Egy százalékkal kisebb veszteséggel úszta meg a napot a Mol és a Magyar Telekom – előbbi esetében ez vélhetően a cég folyamatos sajátrészvény-vásárlásainak is köszönhető –, az olajcég papírja 0,9 százalékkal, 26 505 forintra, a távközlési cégé 0,4 százalékkal, 956 forintra süllyedt.
A legjobban, 7,1 százalékkal a Genesis-részvények estek, a cég pénteken tette közzé második negyedéves gyorsjelentését, amely tetemes veszteséget tartalmazott. Újra ezer forint alatt végzett a Fotex, az utolsó papírok 1,4 százalékos mínuszban, 991 forinton cseréltek gazdát, miközben az Egis 4,0, a Rába pedig 1,4 százalékkal gyengült. A dráguló részvények szűkös táborából a TVK-t lehet kiemelni, a vegyipari cég 0,6 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet