A világméretű jelzálogpiaci félelmek ismételt hullámai nyomán újabb eladók lepték el a világ részvénypiacait. A pluszból startoló BUX is folyamatosan esett, a nap végén 28 042 ponton állapodott meg, 1,7 százalékkal a szerdai záróérték alatt. A borús nemzetközi hangulat mellett a hazai gyorsjelentések is befolyásolhatták a befektetőket, a blue chipek közül ketten is tegnap jelentettek. A Magyar Telekom és a Mol sem okozott komoly meglepetést, az előbbi 1,1 százalékkal, 960 forintra drágult, utóbbi 1,8 százalékkal, 26 755 forintra gyengült. Jól indult a nap az OTP és a Richter piacán, később azonban mindkét részvény mínuszba fordult: a bankrészvény 2,5 százalékkal, 10 031 forintra, a gyógyszerpapír 2,1 százalékkal,
37 100 forintra gyengült.
Ugyancsak tegnap tette közzé második negyedéves számait a TVK és a Humet, mindkét részvény minimális veszteséggel zárt. Mozgalmas napot zárt a Fotex, a szerdán délután nagy lendülettel ezer forint fölé ugró részvény piacán felerősödött az eladói nyomás, aminek több mint egymilliárd forintos forgalom mellett 3,3 százalékos visszaesés lett az eredménye, ezzel a papír kiérdemelte a nap vesztese címet. Az értékelhető forgalmú részvények közül mindössze hárman tudtak emelkedni, a telekompapír mellett a Phylaxia 1,4 százalékkal, 141 forintra, míg a Rába 3,0 százalékkal, 2210 forintra javult.
