A nemzetközi piacokat jellemző negatív hangulatban viszonylag széles sávban mozgott az euró árfolyama. A tengerentúlról Európába átterjedő hitelezési válság miatt a világ piacain eladási hullám söpört végig. Egyebek mellett a feltörekvő piaci devizák is pórul jártak, a zloty és a forint nagyjából hasonló utat járt be a csütörtöki kereskedésben. A bankközi devizapiacon az egy nappal korábbi 249 forint alatti szintről első körben 250,50 forint körülre drágult az euró, később tovább menetelt, s egészen 251,50 forintig jutott. Itt azonban megfordult a trend, az euró fokozatosan gyengült, késő délután 250,40 forintot adtak egy egységéért. A dollár a jennel és az euróval szemben is erősödött, ennek eredményeként korábbi, 180 forintot alig meghaladó árfolyama egészen 183 forintig emelkedett.
Az állampapírok másodlagos piacán volatilis kereskedés folyt. A legrövidebb futamidejű papír, a három hónapos kincstárjegy benchmarkja 5 bázisponttal csökkent, volt példa azonban 1-2 bázispontos emelkedésre, stagnálásra is.
