BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrángatták a forintot is

2007. augusztus 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi piacokat jellemző negatív hangulatban viszonylag széles sávban mozgott az euró árfolyama. A tengerentúlról Európába átterjedő hitelezési válság miatt a világ piacain eladási hullám söpört végig. Egyebek mellett a feltörekvő piaci devizák is pórul jártak, a zloty és a forint nagyjából hasonló utat járt be a csütörtöki kereskedésben. A bankközi devizapiacon az egy nappal korábbi 249 forint alatti szintről első körben 250,50 forint körülre drágult az euró, később tovább menetelt, s egészen 251,50 forintig jutott. Itt azonban megfordult a trend, az euró fokozatosan gyengült, késő délután 250,40 forintot adtak egy egységéért. A dollár a jennel és az euróval szemben is erősödött, ennek eredményeként korábbi, 180 forintot alig meghaladó árfolyama egészen 183 forintig emelkedett.
Az állampapírok másodlagos piacán volatilis kereskedés folyt. A legrövidebb futamidejű papír, a három hónapos kincstárjegy benchmarkja 5 bázisponttal csökkent, volt példa azonban 1-2 bázispontos emelkedésre, stagnálásra is.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet