BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer forint felett a Fotex

2007. augusztus 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugat-európai tőzsdék optimista hangulata a hazai parketten is éreztette hatását, a BUX jókora pluszból indult, majd egy átmeneti megingás után – amelynek során a negatív tartományba is visszacsúszott – 0,8 százalékos többlettel, 28 520 ponton zárt.
Az említett visszaesés a Mol számlájára volt írható, az olajpapír hanyatlása az OMV által tartott sajtótájékoztató után indult meg. A több mint 37 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajrészvény 28 ezer forintról indulva egy óra alatt ezer forintot gyengült, majd némileg emelkedett, de a 27 250 forintos záróár még így is 1,6 százalékos értékvesztést takart. A másik három blue chip a pozitív tartományban fejezte be a napot, ebből a mezőnyből kiemelkedett az OTP, amelynek árfolyama folyamatos emelkedés után 2,9 százalékos többlettel, 10 290 forinton zárt. A Richter 0,5 százalékkal, 37 875 forintra, a Magyar Telekom 1,1 százalékkal, 950 forintra javult.
Ugyancsak többlettel zártak az Egis befektetői, a kisebbik gyógyszergyártó 0,9 százalékkal, 22 505 forintra hízott. Drágult az Econet és a Genesis is, előbbi három, utóbbi 1,7 százalékkal javult. A legjobban mégis a Fotex tulajdonosai örülhettek a nap végén, a délelőtt folyamán még a három számjegyű tartományban oldalazó részvény jegyzése áttörte az ezerforintos lélektani határt, és egészen 1039 forintig emelkedett, ami 5,6 százalékkal haladta meg az előző napi záróárat.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet