A nyugat-európai tőzsdék optimista hangulata a hazai parketten is éreztette hatását, a BUX jókora pluszból indult, majd egy átmeneti megingás után – amelynek során a negatív tartományba is visszacsúszott – 0,8 százalékos többlettel, 28 520 ponton zárt.
Az említett visszaesés a Mol számlájára volt írható, az olajpapír hanyatlása az OMV által tartott sajtótájékoztató után indult meg. A több mint 37 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajrészvény 28 ezer forintról indulva egy óra alatt ezer forintot gyengült, majd némileg emelkedett, de a 27 250 forintos záróár még így is 1,6 százalékos értékvesztést takart. A másik három blue chip a pozitív tartományban fejezte be a napot, ebből a mezőnyből kiemelkedett az OTP, amelynek árfolyama folyamatos emelkedés után 2,9 százalékos többlettel, 10 290 forinton zárt. A Richter 0,5 százalékkal, 37 875 forintra, a Magyar Telekom 1,1 százalékkal, 950 forintra javult.
Ugyancsak többlettel zártak az Egis befektetői, a kisebbik gyógyszergyártó 0,9 százalékkal, 22 505 forintra hízott. Drágult az Econet és a Genesis is, előbbi három, utóbbi 1,7 százalékkal javult. A legjobban mégis a Fotex tulajdonosai örülhettek a nap végén, a délelőtt folyamán még a három számjegyű tartományban oldalazó részvény jegyzése áttörte az ezerforintos lélektani határt, és egészen 1039 forintig emelkedett, ami 5,6 százalékkal haladta meg az előző napi záróárat.
