BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy forinttal olcsóbb lett az euró

2007. augusztus 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfő délután 252 forintos euróárfolyamnál húzták le a redőnyt a kereskedők a bankközi devizapiacon, kedden reggel viszont már 250,70 forintnál járt a kurzus. A forintdrágulásnak nem volt különösebb indoka, az európai deviza árfolyama 250,50–253,50 forint között ingadozott, e sávon belül pedig semmilyen kurzus nem okoz meglepetést. Ha valamelyik határt átlépné, például 250 forint alá süllyedne az euró, az már esemény lenne – mondta az egyik devizakereskedő. A befektetők egyébként megpróbálták izgalmassá tenni a kereskedést azzal, hogy tűz alá vették e sáv alsó határát, ám nem jártak sikerrel: az árfolyam rendre visszapattant a 250,50 forintról, s a délután folyamán 20 fillérrel magasabb szinten látszott stabilizálódni. A dollár jegyzése a reggeli 181,70 forintról 181,90 forintra módosult.
A kéthetes jegybanki kötvények tegnapi aukcióján a ma lejáró, 587,4 milliárd forintos mennyiséggel szemben 512,6 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,75 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 1099 milliárdról 1024 milliárd forintra csökkent.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek keddi aukcióján a meghirdetett 25 milliárd forintos csomagra 80,5 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat az elsődleges forgalmazók. A bő háromszoros túljegyzés ellenére a kibocsátó maradt az eredeti mennyiségnél. A hozamok 7,40–7,48 százalék között szóródtak, az átlag 7,47 százalék lett. A másodlagos állampapírpiacon két kivétellel 1–8 bázisponttal csökkentek a hozamok.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet