BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer alatt az OTP

2007. augusztus 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti részvénypiacot délelőtt tétovázás jellemezte, délután viszont az elszánt eladók megjelenésével egyértelművé vált az irány. A kereskedés során végig mínuszban tartózkodó irányadó mutató végül a legalacsonyabb napi értéken, 28 021 ponton kötött ki, ami 1,6 százalékos gyengülést jelent.
A visszaeséshez valamennyi vezető részvény hozzájárult, közülük az OTP nyújtotta a leggyengébb teljesítményt. A bankpapír piacán bő 15 milliárd forintos forgalomban 2,5 százalékkal kényszerítették lejjebb a kurzust az invesztorok. A 250 forintos árfolyamcsökkenés azt jelenti, hogy az OTP hosszú idő után ismét a tízezer forintos határ alatt zárt, egészen pontosan 9930 forinton végzett. A Richter jegyzése kereken két százalékkal, 36 755 forintig zuhant, a 13,1 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol-részvények pedig 1,1 százalékkal lettek olcsóbbak. A Magyar Telekom megúszta 0,6 százalékos gyengüléssel, így 935 forintról kezdi a keddi kereskedést. A szektortárs felülmúlta a Richter amúgy sem elhanyagolható áresését, az Egis ugyanis 3,2 százalékos veszteséget hozott össze, így 21 945 forinton állapodott meg. Elsősorban a kisebbik gyógyszercég kiábrándító teljesítményével magyarázható, hogy a Bumix 0,7 százalékot veszített értékéből, igaz, a Fotex és a Rába is lefelé húzta a mutatót. Voltak azonban drágulós „összetevők” is, az FHB-részvényesek például 0,2, a Danubius-tulajdonosok pedig 0,4 százalékos drágulásnak örülhettek.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet