BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge negyedévet várnak az elemzők a Moltól

2007. augusztus 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi évhez képest erőteljes eredménycsökkenést várnak a Moltól az elemzők. A NAPI Gazdaság kilenc brókercég elemzését összegző konszenzusa szerint a szakértők 40,7 milliárdos nettó eredményt és 86 milliárd forintos üzleti eredményt valószínűsítenek az augusztus 9-ére ígért gyorsjelentésben.
A csökkenés az üzleti eredményben közel 16, a nettó eredményben pedig mintegy 46 százalékos.
Ez azért is meglepő, mert a Mol teljesítményét leginkább befolyásoló olaj- és olajtermékárak, illetve a finomítói marginok nem változtak ilyen mértékben, igaz, a Brent–Ural spread szűkült. Utóbbi szűkülése a harmadik negyedévben is folytatódott, ami párosulva a harmadik negyedévben erőteljesen eső finomítói marginokkal, a jövőre nézve nem túl pozitív. A mostani gyorsjelentésben ezek azonban még nem lesznek érezhetők.
Érezhető lesz viszont a kitermelés jelentős visszaesése, ami mind a hazai, mind a külföldi mezőkön sújtja a Molt az elemzők szerint, van olyan elemző, aki a kitermelt olaj mennyiségét tekintve 18 százalékos csökkenést vár az olajtársaságtól.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet