BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Estek az európai exportőrök

2007. augusztus 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét az eladók akarata érvényesült a nyugat-európai részvénypiacokon, a CAC 1,2, az FTSE 0,6 százalékkal gyengült, miközben a DAX 0,1 százalékkal erősödött. Az esésben élen jártak a bankok, jelentősen gyengült a UBS és a Nordea. A dollár gyengülése nem tett jót a tengerentúlra exportáló társaságok részvényeinek – az euró dollárjegyzése 1,3790-en állt lapzártánkkor –, ezért esett a bevételének közel harmadát dollárban elszámoló Philips és a Lafarge árfolyama is. Jelentősen gyengült a Thomson, miután a Standard & Poor’s negatívra rontotta a társaság hitelbesorolásának kilátását.
A pénteki zuhanás után jól indultak, majd hirtelen visszaestek a főbb részvényindexek a tengerentúlon, a kereskedés első felét a Dow 0,2 százalékos pluszban, a Nasdaq 0,3 százalékos veszteséggel zárta. A volatilis kereskedés okaként elemzők ismét a jelzálogpiaccal kapcsolatos aggodalmakat jelölték meg, amit tetézett az American Home Mortgage csődje is. Szerény mértékben erősödött a Merrill Lynch & Co., miután a UBS vételre ajánlotta részvényét, hangsúlyozva, hogy a társaság az utóbbi nyolc év legalacsonyabb – megközelítőleg 8-as – P/E rátáján forog. Drágultak a UnitedHealth Group papírjai is, miután a cég a várakozásokat meghaladó második negyedéves eredményt tett közzé. Nem ment ilyen jól az olajipari társaságoknak, ami a tovább süllyedő olajárnak volt betudható.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet