BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kereken 29 ezer pontos zárás

2007. augusztus 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökön végig a vevők irányították a kereskedést a budapesti részvénypiacon. Az irányadó index napi maximumát 29 191 ponton érte el, a legalacsonyabb értéke 28 863 pont volt, a zárás pedig pontosan 29 ezer ponton találta. A végeredmény 0,5 százalékos többletet jelent a szerdaihoz képest. A vezető részvények a Mol kivételével drágultak, az olajpapír is csak 10 forintot veszített értékéből, ami gyakorlatilag stagnálást jelent. Az OTP kilencmilliárd forintot meghaladó forgalomban több mint 1 százalékkal, 10 356 forintra erősödött. A Magyar Telekom részvényesei a nap végén 0,3 százalékos értéknövekedésnek és 969 forintos végeredménynek örülhettek, a Richter pedig 0,9 százalékos emelkedéssel 37 750 forintig jutott. Az elemzői várakozásokat alulmúló negyedéves számokat tegnap publikáló Egis árfolyama 1,3 százalékkal esett, így 23 095 forinton állapodott meg. A kisebb cégek közül jól szerepelt a beszámolóját szintén csütörtök reggel közzétevő Graphisoft Park, amely 2,2 százalékkal drágult. A jelentősebb BUMIX-tagok vegyes teljesítményt nyújtottak: az Egisen kívül gyengült az FHB is, igaz, mindössze 0,1 százalékkal, 2199 forintra, a Rába ugyanakkor 1,4 százalékos pluszt ért el, a Fotex kurzusa pedig szűk 1 százalékkal, 979 forintig menetelt. A nap legjobbja a BIF volt 7 százalék feletti drágulással, a leggyengébben pedig a Csepel szerepelt, 3 százalékkal lett olcsóbb.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet