A Mol tegnap bejelentette, hogy megvásárolta a horvátországi Tifon kis- és nagykereskedelmi társaság 100 százalékos tulajdonjogát. A Tifon 36 töltőállomással rendelkezik Horvátországban és további húsz helyen fejleszt, átlagos töltőállomás-forgalma meghaladja a 4,2 millió litert, kiskereskedelmi részesedése pedig az év végére várhatóan eléri a 7 százalékot. A tranzakcióhoz hatósági jóváhagyás szükséges. A Mol közleményében kitér arra, hogy a tranzakcióhoz mind az INA, mind a horvát kormány támogatását megnyerte. Az árat nem közölték.
A vásárlással a Mol újabb bizonyságát adta annak, hogy talál magának befektetési célpontot, ha akar. A korábban az akvizíciókat hiányoló elemzők ugyanakkor vélhetően nem fognak jelentősen változtatni az olajtársaság értékelésén, már az üzlet mérete miatt sem, de különösen amiatt, mert a Moltól a kitermelésben várnak inkább akvizíciókat.
A Mol eközben folytatta sajátrészvény-vásárlásait, augusztus 1-jén újabb 187 ezer 279 papírral növelte állományát 28 ezer 224 forintos áron, ezáltal tegnapra már összesen 5 millió 8 ezer 635 A sorozatú (és a már megszokott 578 C sorozatú) saját részvénnyel rendelkezik.
