Töretlenül folytatódtak a Mol sajátrészvény-vásárlásai az elmúlt héten is. A társaság pénteken újabb 300 ezer darabbal növelte sajátrészvény-állományát 29 ezer 338 forintos árfolyam mellett. A társaság birtokában lévő teljes csomag 4 millió 671 ezer 356 darab részvény. Eközben az OMV és a Mol harca a politikai nyilatkozatok terén csitulni látszik ugyan, a szándékaikat azonban nem adták fel, ami jól látszik a részvénypiaci fejleményekből és a médiakampányból, amelyet a két cég egymás ellen folytat. A részvénypiacon a múlt hét nagy eseménye az OMV hirtelen ajánlatáról szóló (ál)hír volt, de emellett sor került egy 750 ezer darabos, ÁÉB általi Mol-átkötésre is, amit a piac egyelőre nem nagyon tud hová tenni, de inkább az OMV-hez köti. A Molra a hirtelen lépések helyett – úgy tűnik – inkább a kitartó sajátrészvény-vásárlások jellemzőek.
