BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírekkel és álhírekkel folyik a Mol–OMV csata

2007. július 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMV nyilvános ajánlatot tesz a Mol részvényeire a tőzsdei ár felett – írta pénteken a Reuters és Népszabadság is megbízható forrásokra hivatkozva. A cáfolat viszonylag hamar megérkezett, az OMV kora délelőtt egyértelműen kijelentette a Reutersnek, hogy a cég pénteken egészen biztosan nem készül ajánlatot tenni, a társaság továbbra is tárgyalóasztalhoz szeretne ülni a Mol vezetésével. Részvényt pedig nem vásárolt azóta, hogy bejelentette 18,6 százalékos részesedését, és ilyen vásárlásról nincs is döntés. Nem ez volt azonban az egyetlen érdekes mozzanat pénteken: napközben egy több mint 750 ezer darabos Mol-kötés után az árfolyam további emelkedésnek indult, elérve a 29 850 forintot is. A vételi és az eladási oldalon piaci információk szerint Megdet Rahimkulov cége, az ÁÉB állt, aki korábban már az OMV bevásárlásainál is közreműködött. Az ÁÉB pénteki nagy vásárlása mellett azért maga a Mol sem fejezte be a sajátrészvény-vásárlásokat. A legújabb bejelentése alapján az olajcég már 4 millió 371 ezer 356 A sorozatú részvényt birtokol, miután csütörtökön újabb 250 ezer részvényt vett, 28 ezer 545 forintos áron.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet