Az OMV nyilvános ajánlatot tesz a Mol részvényeire a tőzsdei ár felett – írta pénteken a Reuters és Népszabadság is megbízható forrásokra hivatkozva. A cáfolat viszonylag hamar megérkezett, az OMV kora délelőtt egyértelműen kijelentette a Reutersnek, hogy a cég pénteken egészen biztosan nem készül ajánlatot tenni, a társaság továbbra is tárgyalóasztalhoz szeretne ülni a Mol vezetésével. Részvényt pedig nem vásárolt azóta, hogy bejelentette 18,6 százalékos részesedését, és ilyen vásárlásról nincs is döntés. Nem ez volt azonban az egyetlen érdekes mozzanat pénteken: napközben egy több mint 750 ezer darabos Mol-kötés után az árfolyam további emelkedésnek indult, elérve a 29 850 forintot is. A vételi és az eladási oldalon piaci információk szerint Megdet Rahimkulov cége, az ÁÉB állt, aki korábban már az OMV bevásárlásainál is közreműködött. Az ÁÉB pénteki nagy vásárlása mellett azért maga a Mol sem fejezte be a sajátrészvény-vásárlásokat. A legújabb bejelentése alapján az olajcég már 4 millió 371 ezer 356 A sorozatú részvényt birtokol, miután csütörtökön újabb 250 ezer részvényt vett, 28 ezer 545 forintos áron.
