A csütörtöki amerikai zuhanás után – több mint két százalékkal estek a főbb indexek – a hét utolsó kereskedési napjának reggelén a pesti parketten is az eladók voltak aktívabbak. A BUX a negatív tartományból indult, később azonban elsősorban a Molnak köszönhetően pluszba váltott a mutató, a záráskor feljegyzett 29 027 pont 0,6 százalékos többletet jelentett.
A 60 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír a blue chipek közül egyedüliként drágult, jegyzése 2,8 százalékkal, 29 400 forintra emelkedett. A felülteljesítésben leginkább azon sajtóértesülések játszottak szerepet, amelyek szerint az OMV még pénteken nyilvános vételi ajánlatot tesz a Molra. Ez ugyan nem következett be, és az OMV is cáfolta, de ez is elég volt, hogy az árfolyam a kedvezőtlen piaci környezetben megugorjon. A másik három vezető részvény veszített értékéből: az OTP 0,4 százalékkal, 10 241 forintra, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal, 945 forintra, a Richter pedig 1,3 százalékkal, 36 500 forintra gyengült.
A második vonal részvényei a Molhoz hasonlóan többnyire pluszt könyvelhettek el, a Fotex például közel 800 millió forintos forgalom mellett 2,4 százalékkal, 989 forintra drágult, miközben a Synergon 2,5 százalékkal, 1850 forintra, a Rába pedig 1,8 százalékkal, 2199 forintra javult. A részvények felaprózásáról szóló terveit bejelentő Pannonplast 3,4 százalékkal, 6300 forintra értékelődött föl.
