BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tomboltak a mínuszok

2007. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX tegnap folyamatosan lefelé tartott, a reggel még a pozitív tartományban járó mutató a nap végére 28 868 pontra esett, ami 1,6 százalékos értékvesztést jelentett. A forgalom magas volt, összesen közel 67 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A negatív hangulat szinte kivétel nélkül minden részvény esetében érezhető volt, mindössze páran dacoltak az eladói nyomással. A blue chipek közül az OTP-t adták a legjobban: a részvény árfolyama a reggeli 10 600 forint körüli szintről zárásra 10 281 forintra zuhant, ami 2,8 százalékos veszteséget takart. Nem sokkal jártak jobban a Richter és a Magyar Telekom tulajdonosai sem, az előbbi 1,4 százalékkal, 36 995 forintra, utóbbi 0,6 százalékkal, 954 forintra gyengült. A Mol viszonylag jól bírta a gyűrődést – ami vélhetően nagyrészt a cég folyamatos sajátrészvény-vásárlásainak volt köszönhető –, a jegyzés 0,7 százalékkal,
28 600 forintra csökkent.
Az eladók most nem kímélték a kisebb részvényeket sem, a Synergon négy százalékkal, 1805 forintra, a Fotex 2,9 százalékkal, 966 forintra, a Rába pedig 1,8 százalékkal, 2160 forintra gyengült. Mindhárom papírnál a délután folyamán romlott a kép, a kereskedés elő felében még a pozitív tartományban forogtak. Jókora mínuszt mutatott az Egis is: 3,3 százalékkal, 22 795 forintra gyengült. Csupán három részvény drágult: a Genesis egy százalékkal, az Émász 0,3, az FHB pedig 0,1 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet