Folytatódott a részvénypiaci zuhanás csütörtökön: a reggel még a pozitív tartományban járó nyugat-európai indexek délután meredeken estek, a DAX 2,4, az FTSE–100 3,2, a CAC 2,8 százalékkal zuhant. A pesszimista hangulat a vártnál rosszabb amerikai ingatlanpiaci makroadatnak, az Argentínából érkező aggasztó híreknek és a kötvénypiaci kockázati felárak növekedésének volt betudható. A legfőbb negatív tényezőként talán az utóbbit lehet említeni, ennek nyomán ugyanis költségesebbé válik a vállalatfelvásárlások finanszírozása, ami az utóbbi hónapokban a tőzsdei árfolyamok egyik fő felhajtóereje volt. Az esésben a pénzügyi cégek álltak az élre, jelentősen esett a Credit Suisse és az Axa árfolyama, a Siemens és a Renault befektetőinek pedig megközelítőleg ötszázalékos veszteséget kellett elkönyvelniük. A Royal Dutch Shell csütörtökön nyilvánosságra hozott jelentése szerint 20 százalékos profitnövekedést ért el az év második negyedében, de ez a teljesítmény csupán arra volt elég, hogy a részvény az indexnél kisebb veszteséggel ússza meg a napot.
A tengerentúlon is tisztességes veszteségekkel indult a nap, ami a vártnál rosszabb júniusi újlakás-eladásokról szóló makroadat megjelenése után csak tovább nőtt: lapzártánkkor a Dow Jones 1,5, a Nasdaq pedig 1,6 százalékos mínuszban állt. A világ legnagyobb olajtársaságának számító ExxonMobil három év óta először jelentett profitcsökkenést, aminek hatására papírja több mint négy százalékkal gyengült. A jelzáloghitelekkel kapcsolatos aggodalmak padlóra küldték a bankokat, a Citigroup és a JP Morgan három, a Bank of America másfél százalékkal gyengült. A negatív hangulatban akadtak kivételek is, a Ford és az Apple jelentősen drágult, miután a várakozásoknál jobb második negyedéves gyorsjelentést közöltek.
