BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A régióval együtt zuhant a forint

2007. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Régen látott mértékben gyengült a forint tegnap, miután az amerikai jelzálogpiaccal kapcsolatos aggodalmak újabb zuhanást idéztek elő a világ részvénypiacain, a befektetők pedig szabadulni próbáltak minden kockázatosabb eszköztől. A délelőtt folyamán elsősorban a török lírát és a lengyel zlotyt ütötték az invesztorok, majd a szlovák, a cseh korona és a forint is lejtőre került. Az euró jegyzése a szerdai 247 forint körüli szintről 251 fölé emelkedett, amit végül a 251,20 forintos erős ellenállás fogott meg – mondta el Geszti Pál, az ING devizakereskedője. A dollár is erősödött, a zöldhasú 182,60 forinton állt lapzártánkkor, szemben a szerda esti 180,50 forinttal.
Egyéves kincstárjegyekből az ÁKK 35 milliárd forintos csomagot ajánlott fel, amire 62,2 milliárd forintos ajánlatot tettek az elsődleges forgalmazók, az eredeti mennyiség végül nem változott. Az elfogadott hozamok 7,0 és 7,12 százalék között szóródtak, a 7,07 százalékos átlag hét bázisponttal haladja meg a szerdai másodpiaci referenciahozamot. Az állampapírok másodpiacán jókora elmozdulások történtek, a rövid oldalon a három hónapos benchmark hozama nem mozdult, a hat, illetve 12 hónapos pedig 5-5 bázisponttal emelkedett, éven túl azonban már 6–14 bázisponttal kerültek feljebb a mutatók.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet