Európában egy reggeli erőtlen emelkedési kísérletet leszámítva folyamatosan estek a főbb részvényindexek, a kereskedés végén a DAX és a CAC 1,7, az FTSE–100 1,9 százalékos mínuszt mutatott, ezzel négyhetes mélypontra értek. Az okok közt az általánosan is pesszimista részvénypiaci hangulat mellett az amerikai jelzálogpiacról érkező újabb negatív híreket lehet említeni. A pénzügyi szektor élen járt az esésben: az Axa 3,3, a BNP Paribas két százalékkal gyengült. Ugyancsak jelentős mínuszt könyvelhettek el az angol gyógyszergyártók részvényesei: megközelítőleg két százalékkal esett az AstraZeneca és a GlaxoSmithKline, miután a piaci szereplők a gyógyszerszektor eddigi vegyes eredményei után szabadultak a hamarosan jelentő cégek részvényeitől.
A tengerentúlon sem alakultak másként az események, a főbb indexek meredek eséssel indítottak, a Dow Jones 0,7, a Nasdaq 0,8 százalékos mínuszban állt lapzártánkkor. A pesszimizmushoz hozzájárult a legnagyobb amerikai jelzáloghitelező, a Countrywide Financial Corp. és a DuPont várakozásoktól elmaradó profitja, valamint az Apple reménységéről, az iPhone-ról szóló negatív hírek. Az iPhone első két napi értékesítése elmaradt a piaci szereplők várakozásától, továbbá a CIBC jelentése szerint az elmúlt tíz napban határozottan csökkent a kereslet a termék iránt. Mindezen hírek hatására az Apple 2,5 százalékkal gyengült. Közel négy százalékkal esett a Texas Instruments, miután a chipgyártó kiábrándító második negyedéves eredményt tett közzé. Ismét gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3820-ra emelkedett lapzártánkra.
