BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fix Plusz 6: 34 százalék?

2007. július 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Július végén lejár és a kibocsátási tájékoztatója szerint augusztus 3-ától fizetik ki a K&H Fix Plusz 6 nevű zárt végű garantált alap befektetési jegyeit. Az egy jegyre jutó nettó eszközérték legutóbb pár fillérrel 13 401 forint felett volt, és feltehetően nagymértékben már nem változik – legfeljebb a halmozódó kamatok miatt picit tovább nő –, mivel a hozamot befolyásoló részvénypiaci mutatók megfigyelése már lezárult. Utoljára a június végi indexeket (S&P–500, FTSE–100, EuroStoxx–50 és Nikkei 225) vették figyelembe a számításnál. (Az indexek átlagos emelkedésének 80 százaléka a hozam, ha az magasabb a 21 százalékos minimálhozamnál.) Ha a legutóbbi nettó eszközértéken történne a kifizetés, az számításaink szerint évi 10,1 százaléknak felelne meg a jegyzés utolsó napjától számolva. Azon a napon a hároméves állampapír-piaci referenciahozam egyébként évi 10,71 százalék volt.
A költségvetésnek nyilván aligha, de a magánbefektetők jelentős részének egyébként a nyílt végűvé alakítás lenne a legkedvezőbb a 2006 szeptember 1-je előtt indult alapok esetében, hiszen az e dátum előtt vásárolt befektetési jegyek hozama még kamatadómentes. Ilyen átalakítást egyelőre még csak egy alapnál csináltak, az UniCredit-csoportnál.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet