BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutáni zuhanás

2007. július 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív tartományból startoló BUX a délelőtt folyamán fölfelé araszolt, délben még pluszban is volt, ebédidő után azonban a nyugat-európai indexekkel karöltve jókora esés vette kezdetét. A mutató 1,3 százalékos mínuszban, 29 713 ponton állt záráskor.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, a legtöbbet a Magyar Telekom, amely az ígéretes kezdés után folyamatosan csökkent, záráskor 1,6 százalékos mínuszban, 955 forinton cserélt gazdát. A délutáni eladói hullám érzékenyen érintette az OTP-t is, jegyzése 1,5 százalékkal, 10 770 forintra süllyedt. Közel ugyanekkora veszteséget könyveltek el a Mol és a Richter tulajdonosai, előbbi 1,3 százalékkal, 29 250 forintra, utóbbi 1,2 százalékkal, 38 100 forintra gyengült. Az olajrészvény ismét jókora forgalmat generált, a 29 milliárd forint értékben gazdát cserélő papír a 47 milliárd forintos összforgalom közel kétharmadát adta.
A közepes kapitalizációjú részvények iránt erős kereslet mutatkozott, a Fotexből például 1,2 milliárd forintnyi fordult meg a parketten. A részvény árfolyama reggel meredeken emelkedett, a négy számjegyű tartományban azonban felerősödött az eladói oldal és zárásra 987 forintig nyomták vissza a papírt, ami még így is 0,6 százalékos felértékelődést takart. Ehhez hasonló utat járt be a 725 millió forint értékben megforduló Synergon, amely végül 0,4 százalékkal, 1828 forintra gyengült. A Phylaxia 1,3 százalékkal javult, míg az Állami Nyomda 1,2 százalékkal drágult, amit egy bank 17 584 forintos célára segített.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet