BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol-tanácsadó mindig nyer

2007. július 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közép-európai témához mérten nagy terjedelmű cikkben emlékezett meg a Financial Times a Mol és az OMV küzdelméről, többször idézve Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját. A cikk nagyrészt a Mol két nagyobb júliusi sajtótájékoztatóján elhangzott tényeket ismétli meg (NAPI Gazdaság, 2007. július 11. és július 17.), de emellett egyértelműen kiderül belőle, hogy a Lukoil „fehér lovagként” való tálalása – a white knight angol kifejezés az ellenséges felvásárlóval szemben ellenajánlatot tevő, a menedzsment bizalmát élvező, de a céget úgyszintén felvásárolni szándékozó ajánlattevőt jelenti – félreértés volt. A Mol-menedzsment a Lukoillal való partnerséget nem a Mol-részvények Lukoil általi megvásárlása útján képzeli el.
A cikk ugyanakkor megemlíti azt a pénzügyi szektor számára érdekes, de talán már feledésbe merült tényt, hogy az OMV részvényvásárlási akciójánál jelenleg ugyanaz a JP Morgan a tanácsadó, amely 2002-ben a Mol tanácsadójaként a cég számára elkészítette „A Mol felvásárlás elleni védelme” című dokumentumot. A cikk egyébként szókimondó mindkét fél állításaival szemben. A Mol sajátrészvény-vásárlási programját egyértelműen a felvásárlás elleni védekezésként és nem tőkeszerkezet-optimalizációként értelmezi. Eközben az OMV barátságos közeledését ajánlatnak tartja és részletesen közli az OMV tulajdonosi struktúráját, amelyben az osztrák állam 31,5 százaléka mellett a 17,6 százalékos IPIC-nek együttszavazási kötelezettsége van.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet